سمعک Signia (زیمنس)

کمپانی زیمنس در سال 2016 محصولات سری  Primax(به طور مخفف PX) خود را با شعار Redefining the ease of listening (تعریف سهولت گوش دادن) معرفی کرد . این محصولات به تدریج از سه سطح پردازشی 3 و5 و 7 به پنج سطح   Px1(16 کانال)،  PX2(16 کانال پردازشی)، Px3 (24 کانال پردازشی)،  Px5 (32 کانال پردازشی) و  Px7(48 کانال پردازشی) تکامل یافته و رنج محصولات کامل شد.

signia Primax speech master

زیمنس در طراحی و ساخت سمعک های Primax کاهش تلاش برای شنیدن ( Listening Effort) را در نظر گرفته و با معرفی تکنولوژی Speech Master انقلابی در تقویت شنوایی را به انجام رسانده است.
پیش از این سطح تلاش برای شنیدن با استفاده از پرسش نامه ها تعیین می شد. از آنجایی که این پرسشنامه ها بر اساس نظر بیماران تکمیل می شدند خیلی دقیق نبودند. دانشمندان امروزه روش هایی را توسعه داده اند که بر اساس فعالیت های مغزی بیماران(EEG) بتوان میزان تلاش بیمار کم شنوا برای شنیدن را ثبت کرد.
تکنولوژی Speech Master در سمعک های زیمنس همه قابلیت های سیستمی سمعک را برای این منظور هماهنگ می کند که صدای مخاطب اصلی بر صدای دیگران در محیط های مختلف شنیداری غالب باشد تا تلاش برای شنیدن را در بیمار کم شنوا کاهش دهد.
با تکنولوژی Speech Master، صدای گفتاری هر زمانی که ایجاد شود نسبت به صداهای دیگر هایلایت می شود.
موقعیت های شنیداری زیر را در نظر بگیرید:
اول صبح و سر میز صبحانه (که رادیو روشن و کودکان با هم صحبت می کنند)، ایستگاه مترو (که همهمه و صدای عبور مترو در کنار اپراتور که ورود مترو را اعلام می کند، محل کار (که تلفن ها زنگ می زنند، همکاران با هم صحبت می کنند و کاربر سمعک نیاز دارد به صدای یکی از همکاران خود توجه کند)، کافه خیابانی (که ازدحام صدای باد و صدای خیابان و خودرو ها در کنار صدای افراد در میز های کناری موجود است و کاربر سمعک می خواهد حین صحبت کردن با دوست خود، صدای مزاحم را کمتر بشنود)، منزل (که در حین شنیدن تلویزیون همسر بیمار کم شنوا با جارو برقی روشن به طور متحرک در حال نظافت خانه است) و …
در هر یک از محیط های شنیداری فوق، تکنولوژی Speech Master با کنترل 3 مجموعه مدارهای مرتبط با سیستم های گفتاری جهت داری میکروفون، مدارات کاهنده نویز و تقویت صدا های موجود در سمعک کمک می کند که صدا با بالاترین وضوح برای کاربر سمعک تامین شود و بیمار کم شنوا برای شنیدن تلاش کمتری بکند.
محصولات Primax زیمنس در تمامی اشکال داخل گوشی و پشت گوشی قابل تجویز هستند.

signia 4شرکت زیمنس برای کلیه ی محصولات داخل گوشی سفارشی(Custom) خود نام تجاری Insio را بکار می برد که در سایزهای CIC (نامرئی)، MC (مینی کانال)، ITC (داخل کانال)، ITE (داخل صدفه) تولید می شوند و برای محصول داخل گوشی سایز CIC غیر سفارشی (پیش ساخته یا Easy Fit) سمعک Silk را با پروب تیپ های سیلکونی در انواع مختلف روانه بازار نموده است.

signia 8
Primax Silk

همگی سایزهای Insio و Silkسمعک های پرایمکس زیمنس در سطوح عملکردی 1، 2، 3، 5 و 7 تولید شده اند و دارای مدار وایرلس بوده، قابلیت استفاده از وسایل کمک شنوایی(ALD) زیمنس را دارا هستند. نوع باتری آن ها در مدل های Insio CIC، Insio MC و Silk باتری شماره 10، در انواع Insio ITC باتری شماره 312 و در نوع Insio ITE باتری شماره 312 یا 13 است . همه ی سمعک های Insio زیمنس دارای سه سایز رسیور S (برای کم شنوایی تا سطح متوسط)، M (برای کم شنوایی متوسط تا شدید) و P (برای کم شنوایی شدید( هستند.

signia 5

انواع سمعک های پشت گوشی Primax زیمنس هم در انواع کلاسیک ( با نام تجاری Motion)، رسیور داخل مجرا (با سه نام تجاری Ace، Pure و Carat) و شارژی ( با نام تجاری Celion) تولید می شوند.
سمعک های پشت گوشی Motion زیمنس سمعک هایی با قدرت های S، P و SP با نام های تجاری Motion SA، Motion P و Motion SP و در پنج سطح عملکردی 1، 2، 3، 5 و 7 تولید و عرضه شده اند. نوعی از سمعک های Motion با قدرت S هم به صورت قابل شارژ ساخته شده است که با نام تجاری Motion SX شناخته می شود که امکان شارژ از طریق دستگاه شارژ خاص خود را دارد.
سمعک های Motion SA و Motion SX امکان فیتینگ باز هم دارند که با جدا کردن هوک سمعک و نصب تیوب و پروب تیپ امکان فیتینگ باز برای آن ها فراهم می شود. این سمعک ها برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مناسب هستند. سمعک های Motion S برای افت شنوایی تا سطح متوسط و Motion P برای کم شنوایی تا سطح شدید تجویز می شوند و از باتری 13 استفاده می کنند. سمعک های Motion SP سمعک های سوپر پاور زیمنس هستند که از باتری 675 استفاده می کنند و مناسب کم شنوایی شدید تا عمیق می باشند.

signia 1

سمعکهای Ace، سمعکهای رسیور داخل مجرا هستند که در کوچکترین سایز ممکن و در سطوح عملکردی 1، 2، 3، 5 و 7 تولید می شوند. این سمعک ها از باتری سایز 10 استفاده می کنند و رسیور آنها برای قرار گیری داخل مجرای گوش می تواند از پروب تیپ های سیایکونی در انواع مختلف یا با قالبگیری دائمی استفاده کند. رسیور سعک های Ace زیمنس در انواع S، M، P و HP قابل سفارش می باشد و از کم شنوایی ملایم تا کم شنوایی شدید را پوشش میدهند . برای این سمعک ها وسایل جانبی بلوتوثی قابل استفاده نیست و فقط می توان از ریموت Mini Pocket یا اپلیکیشن Touch Control برای تنظیم صدا یا تغییر برنامه ی شنیداری استفاده کرد.

signia 7

سمعکهای Pure زیمنس شبیه سمعکهای Ace ولی در سایز بزرگتر ساخته میشوند . بر روی بدنه ی این سمعکها کلید لمسی چند کاره ای برای تغییرولوم و برنلمه ی شنیداری طراحی شده است و نوع باتری مورد استفاده در آن 312 است. این سمعکها هم در سطوح عملکردی 1، 2، 3، 5 و 7 تولید شده اند و رسیور سعک های Pure زیمنس در انواع S، M، P و HP قابل سفارش می باشد و از کم شنوایی ملایم تا کم شنوایی شدید را پوشش میدهند . در این سمعکها وسایل جانبی بلوتوثی (ALD) و انواع ریموت کنترل (Easy pocket , Mini Pocket) قابل سفارش و استفاده هستند. در ضمن میتوان با استفاده از اپلیکیشن Touch control بر روی گوشی های موبایل صدای آنها را کم و زیاد کرد و یا برنامه شنیداری آنها را تغییر داد .

signia 2

سمعک Carat Px زیمنس هم مشابه سمعکهای Pure Px می باشد ولی از باتری 13 استفاده میکند و باتری آن ماندگاری بیشتری ذاشته و طبیعتا کمی بزرگتر است. بر روی بدنه ی این سمعکها نیز کلید لمسی چند کاره ای برای تغییر دادن ولوم و برنامه ی شنیداری طراحی شده است. این سمعک ها هم در سطوح عملکردی 1، 2، 3، 5 و 7 تولید شده اند و رسیور سعک های Carat زیمنس نیز در انواع S، M، P و HP در دسترس هستند و از کم شنوایی ملایم تا کم شنوایی شدید را پوشش می دهند . در این سمعکها نیز وسایل جانبی بلوتوثی (ALD) و انواع ریموت کنترل (Easy pocket , Mini Pocket) موجود و قابل استفاده هستند. در ضمن می توان با استفاده از اپلیکیشن Touch control بر روی گوشی های موبایل اندرویدی و آیفون صدای آن ها را کم و زیاد کرد و یا برنامه شنیداری آنها را تغییر داد .

signia 3

سمعکهای شارژی زیمنس در گروه Primax به نام Celion و در به صورت رسیور داخل مجرا تولید شده اند که دارای باتری از نوع Lithium Ion هسستند و دارای ماندگاری زیاد و امکان شارژ سریع هستند . زینمنس برای این سمعکها نوعی شارژر القایی را طراحی کرده است که ضمن شارژ کردن، از سمعک رطوبت زدایی هم میکند . این سمعک ها هم در سطوح عملکردی 1، 2، 3، 5 و 7 تولید شده اند و رسیور سعک های Cellion زیمنس نیز در انواع S، M، P و HP در دسترس هستند و از کم شنوایی ملایم تا کم شنوایی شدید را پوشش می دهند . در سمعک های Cellion پرایمکس زیمنس وسایل جانبی بلوتوثی (ALD) و انواع ریموت کنترل (Easy pocket , Mini Pocket) موجود و قابل استفاده هستند. در ضمن می توان با استفاده از اپلیکیشن Touch control بر روی گوشی های موبایل اندرویدی و آیفون صدای آن ها را کم و زیاد کرد و یا برنامه شنیداری آنها را تغییر داد.

 

 

 

 

 

 

 

signia mini pocket

ریموت Mini Pocket زیمنس (سیگنیا)
یک ریموت با طراحی کوچک و بسیار کاربردی است که در انواع سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی شرکت زیمنس (سیگنیا) کاربرد دارد.
با وجود این که سمعک های هوشمند اصوات بلند را تقویت کمتری می کنند و اصوات ضعیف را بیشتر تقویت می کنند، در بین کاربران سمعک هوشمند این تمایل همیشه وجود داشته است که در مکان هایی بتوانند صدای سمعک خود را کم یا زیاد کنند. با توجه به این که سمعک های جدید این امکان را یافته اند که چند برنامه ای(Multi Program) باشند، برخی از کاربران سمعک این علاقه را دارند که برای شنیدن صدا های تلویزیون، تلفن، موزیک و یا شنیدن در محیط های پر سرو صدا برنامه های شنیداری خاص و با پاسخ فرکانسی متفاوت داشته باشند و هر گاه که بخواهند بتوانند این برنامه شنیداری را عوض کنند. در اغلب سمعک های جدید از جمله سمعک های شرکت زیمنس (سیگنیا) امکان دسترسی به این کنترل ها از طریق نصب برنامه (اپلیکیشن) در تلفن های هوشمند فراهم شده است. اما اگر شما از تلفن هوشمند استفاده نمی کنید یا تلفن هوشمند شما قدیمی است و سمعک های پرایمکس یا مدل های بالاتر زیمنس را استفاده می کنید، ریموت Mini Pocket برای شما گزینه ی مناسبی است.
این ریموت از طریق اصوات با فرکانس زیر (High Frequency) با سمعک ارتباط برقرار می کند. این صداها با شنوایی طبیعی هم به سختی بسیار قابل شنیدن است و دیگران متوجه آن نخواهند شد. با استفاده از این ریموت می توان ولوم سمعک را کم یا زیاد کرد و برنامه ی شنیداری را تعویض کرد.
در قسمت بالای این ریموت یک بلندگوی کوچک نصب شده است که به وسیله ی تولید اصوات با فرکانس بالا به سمعک فرمان می دهد.
سه کلید برای تغییر ولوم و برنامه شنیداری سمعک روی ریموت وجود دارند. کلیدهای + و – برای کم و زیاد کردن صدا و کلید P برای تغییر برنامه ی شنیداری هستند.
در قسمت کنار این ریموت یک کلید کوچک قرار دارد که با استفاده از آن می توان ریموت را خاموش یا روشن کرد.
در قسمت گوشه این ریموت یک حلقه کوچک برای اتصال به دسته کلید نصب شده است.
در قسمت پشت ریموت درب باتری ریموت قرار گرفته است که در زیر آن باتری سکه ای خاص این ریموت قرار گرفته است.
در قسمت بالای کلید های ریموت یه چراغ کوچک نشانگر (LED) نصب شده است.

چند نکته برای استفاده از ریموت Mini Pocket سیگنیا:
1- وقتی که کلید کنار ریموت در حالت روشن قرار می گیرد، چراغ کوچک (LED) روی ریموت روشن و خاموش می شود و هنگام فشردن هریک از کلیدهای روی ریموت، مجدا این LED روشن و خاموش می شود. اگر LED ریموت شما روشن و خاموش نمی شود، احتمالا باتری ریموت تمام شده است. برای تعویض باتری به متخصص شنوایی خود مراجعه کنید.
2- هنگام استفاده از ریموت آن را روبری صورت و در فاصله ی حدود 30 تا 40 سانتی بگیرید، به طوری که فاصله ی آن از دو سمعک یکسان باشد. جهت آموزش چگونگی کار کردن با این ریموت این جا را کلیک کنید.
3- در محیط های خیلی شلوغ ممکن است ریموت نتواند به خوبی عملکرد داشته باشد.
4- ضربه و رطوبت زیاد و خیس شدن می تواند باعث خراب شدن ریموت و خروج از گارانتی شود.

 

signia easy pocket

 

 

ریموت کنترل Easy Pocket سیگنیا (زیمنس)
سیگنیا برای بخش عمده ای از محصولات نسل Primax و نسل قبلی محصولات خود (Binax) ریموت کنترل Easy Pocket را تولید کرد. این ریموت کنترل به طور وایرلس به سمعک های وایرلس پرایمکس زیمنس ارتباط بر قرار می کند و لذا در سمعک های وایرلس پرایمکس قابل استفاده می باشد. (برخی مدل های داخل گوشی غیر وایرلس و سمعک های ACE قابلیت استفاده از این ریموت را ندارند)
اگر چه سمعک های هوشمند صدا ها را کنترل می کنند و تقویت مناسب برای سمعک را در همه مکان ها و موقعیت ها فراهم می کنند ، با این وجود کاربران سمعک همیشه علاقه داشته اند که بتوانند بر سمعک خود کنترل داشته باشند. از آن جایی که سمعک های جدید این امکان را یافته اند که چند برنامه ای(Multi Program) باشند، برخی از کاربران سمعک این تمایل را دارند که برای شنیدن صدا های تلویزیون، تلفن، موزیک و یا شنیدن در محیط های پر سرو صدا برنامه های شنیداری خاص و با پاسخ فرکانسی متفاوت داشته باشند و هر گاه که بخواهند بتوانند این برنامه شنیداری را عوض کنند. در اغلب سمعک های جدید از جمله سمعک های شرکت زیمنس (سیگنیا) امکان دسترسی به این کنترل ها از طریق نصب برنامه (اپلیکیشن) در تلفن های هوشمند فراهم شده است. اما اگر شما از تلفن هوشمند استفاده نمی کنید یا تلفن هوشمند شما قدیمی است و سمعک های وایرلس پرایمکس زیمنس را استفاده می کنید، ریموت Easy Pocket برای شما گزینه ی مناسبی است. این ریموت پس از تنظیم و برنامه ریزی با کامپیوتر توسط متخصص شنوایی تحویل شما می شود.
ریموت Easy Pocket دارای یک صفحه نمایشگر رنگی است که وضعیت ولوم و برنامه شنیداری سمعک را نشان می دهد.
سه کلید برای تغییر ولوم و برنامه ی شنیداری سمعک روی ریموت و در قسمت پایین نمایشگر وجود دارند. کلیدهای + و – برای کم و زیاد کردن صدا و کلید P برای تغییر برنامه ی شنیداری هستند.
در قسمت لبه ی جانبی سمت راست ریموت، دو کلید قرار دارند که برای بی صدا کردن (Mute) و ریست کردن تنظیمات (Reset to Home) می باشد. در صورتی که به هر علتی خواستید سمعک را به طور موقت خاموش کنید می توانید از کلید Mute استفاده کنید. در صورتی که پس از دستکاری و تغییر در برنامه شنیداری و یا ولوم خواستید هر دو سمعک را به تنظیم اولیه ای که آخرین بار توسط متخصص شنوایی شما انجام شده است برگردانید، می توانید کلید Home را فشار بدهید.
در لبه ی جانبی چپ کلید روشن و خاموش ریموت نصب شده است که در حالت سبز ریموت روشن و تصویر روی نمایشگر نمایان می شود. در حالت قرمز ریموت خاموش می شود و نمایشگر هم تصویری را نمایش نخواهد داد.
در قسمت پشت ریموت درب باتری ریموت قرار دارد که زیر آن دو عدد باتری نیم قلمی (سایز AAA) نصب شده است.

چند نکته برای استفاده از ریموت Easy Pocket سیگنیا:
1- وقتی که کلید کنار ریموت در حالت روشن قرار می گیرد، صفحه ی نمایشگر ریموت روشن می شود. اگر در قسمت پایینی نمایشگر علامت کاهش باتری را مشاهده کردید باید باتری ریموت را تعویض کنید. حتما باتری آلکالاین از برندهای معتبر مثل دوراسل را جهت تعویض باتری استفاده کنید.
2- هنگام استفاده از ریموت آن را روبری صورت و در فاصله ی حدود 30 تا 40 سانتی بگیرید، به طوری که فاصله ی آن از دو سمعک یکسان باشد. جهت آموزش چگونگی کار کردن با این ریموت این جا را کلیک کنید.
3- ضربه و رطوبت زیاد و خیس شدن می تواند باعث خراب شدن ریموت و خروج از گارانتی شود.

 

signia easytek

 

easyTek
یک رابط کاربری برای کاربران سمعک های وایرلس پرایمکس زیمنس (سیگنیا) است که امکان ارتباط بی سیم موبایل، تلویزیون (از طریق دستگاه Tv Transmitter)، دستگاه میکروفون وایرلس ( Voice Link )، لپ تاپ، آی پد، تبلت، سیستم های FM و هرگونه وسیله ی صوتی و تصویری را برای کاربران سمعک های وایرلس زیمنس فراهم می کند.
easyTek به تمامی سمعک های داخل گوشی و نامرئی زیمنس ( Insio و Silk)، تمامی سمعک های پشت گوشی (همه ی مدل های Motion) و همه ی سمعک های رسیور داخل مجرای (RIC) زیمنس (تمامی مدل های Pure، Carat و Cellion به جز Ace) متصل می شود و آن ها را تبدیل به هندز فری بلوتوثی می نماید در صورتی که کاربر از دو سمعک استفاده کند، کیفیت صدای دریافتی او HD، استریو و خارق العاده خواهد بود!
این دستگاه باید ابتدا توسط متخصص شنوایی برای استفاده ی کاربر سمعک تنظیم شود و برنامه ی مربوط به استفاده از این دستگاه هم در سمعک فعال سازی شود. سپس دستگاه از طریق بلوتوث به موبایل هوشمند کاربر سمعک شناسانده و متصل شود. دستگاه با موبایل های اندرویدی و آیفون که از حدود سال های 2016 به بعد ساخته شده اند، قابل استفاده خواهد بود.
دستگاه دارای باتری قابل شارژ است که ظرف چند ساعت شارژ می شود. بر روی بدنه ی جلویی دستگاه ورودی کوچک میکروفون و یک کلید گرد بزرگ چند کاره وجود دارد. وقتی دستگاه با موبایل کاربر به وسیله بلوتوث وصل باشد، در صورتی که تلفن کاربر زنگ بخورد، نیازی به برداشتن موبایل نیست. فقط کافیست که کلید گرد روی easyTek فشار داده شود تا ارتباط مکالمه برقرار شود. برای قطع مکالمه هم کافیست همان کلید را کاربر فشار بدهد.
easyTek هنگامی که کاربر در حال تماس تلفنی نباشد، قابلت استفاده به عنوان ریموت کنترل را دارد. بدین ترتیب که کلید بزرگ روی دستگاه برای تعویض برنامه شنیداری سمعک به عنوان ریموت سمعک عمل می کند و چون در لبه جانبی دستگاه easyTek کلید ولوم + و – قرار دارد ، می توان صدای هر دو سمعک را کم و زیاد کرد. این کلید های + و – هنگام مکالمه، صدای مخاطب را می تواند کم و زیاد کند.
ورودی جک AUX برای ارتباط کابلی با وسایلی که دارای بلوتوث نیستند هم در لبه easyTek پیش بینی شده است. بنابر این دستگاه هایی که دارای قابلیت بلوتوث نیستند (مثل برخی انواع Mp3 Player ها یا برخی گوشی های غیر هوشمند) هم امکان اتصال به easyTek را پیدا می کنند.
یک کابل گردنی مشکی از طریق دو سوکت که در لبه ی دستگاه easyTek قرار دارد به دستگاه وصل می شود و نقش آنتن را ایفا می کند و موقع استفاده همیشه دستگاه باید از گردن مخاطب آویزان باشد.
دستگاه به محض روشن شدن به طور اتوماتیک به سمعک ها متصل می شود و آماده ی استفاده خواهد بود.
در صورتی که کاربر سمعک های پرایمکس علاوه بر easyTek دستگاه TV Transmitter را هم خریده باشد ارتباط وایرلس این دستگاه با تلویزیون هم تامین خواهد شد.
اگر کاربر دستگاه easyTek دستگاه Voice Link را هم خریداری کرده باشد و توسط متخصص شنوایی آن را با دستگاه easyTek ست کرده باشد، امکان ارتباط بی سیم در کلاس آموزشی بین معلم و یا استاد با کاربر سمعک نیز فراهم خواهد شد.

چند نکته در مورد استفاده از دستگاه easyTek:
1- همیشه موقع استفاده دستگاه شارژ شده را ابتدا از گردن خود آویزان کنید.
2- سمعک ها را روی گوش خود نصب کرده و روشن کنید.
3- حالا با فشردن و نگهداشتن حدود 2 ثانیه ای کلید گرد روی دستگاه easyTek، دستگاه را روشن کنید. یک نشانگر LED سبز رنگ روشن خواهد شد. این نشانگر چشمک می زند و به محض برقراری ارتباط با سمعک ها، خاموش خواهد شد.
4- اگر شارژ دستگاه کاهش یابد نشانگر باتری دستگاه به رنگ قرمز چشمک زن در می آید و باید easyTek به شارژر وصل شود. مدت زمان لازم برای شارژ حدود 2 ساعت خواهد بود. در حین شارژ نشانگر باتری به رنگ نارنجی و پس از شارژ کامل به رنگ سبز تغییر رنگ می دهد. پس از شارژ دستگاه به مدت حدود 10 ساعت به طور مداوم امکان انتقال سیگنال به سمعک ها را خواهد داشت.
5- بهتر است با نصب نرم افزار (easyTek app) روی گوشی هوشمند هم کاربری این دستگاه را کنترل کرد و هم از آن به عنوان ریموت کنترل سمعک ها استفاده کرد.
5- دستگاه باید در مقابل ضربه و رطوبت محافظت شود. یک قاب سیلیکونی نرم در پک دستگاه قرار دارد که می توان با نصب آن از اثرات ضربه روی دستگاه است.

 

signia voicelink

 

Voice Link
Voice Link جزء وسایل کمک شنیداری (Assistive Listening Device) های کمپانی زیمنس است . برای کاربران سمعک های وایرلس پرایمکس زیمنس که دستگاه easyTek را تهیه کرده اند و کاربر در سن آموزش مدرسه یا دانشگاه قرار دارد و نیاز دارد که در محیط آموزشی کیفیت صدای دریافتی را افزایش بدهد و ارتباط شنیداری بهتری را داشته باشد، استفاده از دستگاه Voice Link می تواند در جهت حذف یا کاهش صداهای زمینه ای و افزایش کیفیت و بلندی صدای معلم یا استاد بسیار کمک کننده باشد.
این دستگاه دارای یک میکروفن کوچک گیره دار است که به وسیله گیره اش به یقه یا لباس معلم یا استاد وصل می شود. صدای معلم را دریافت کرده و تبدیل به امواج بلوتوثی می کند و با برد حدود 10 متر به دستگاه easyTek انتقال می دهد. کیفیت صدایی که کاربر سمعک به کمک این دستگاه دریافت می کند خارق العاده خواهد بود.
معمولا کاربران سمعک در محیط های آموزشی با مشکلاتی شبیه سروصدای زمینه ای (Back ground noise)، پژواک صدا (Echo) از دیواره ها و کاهش بلندی صدا در فاصله کمی دور (Damping) مواجه هستند که به کمک این دستگاه تمامی این مشکلات حل خواهد شد.
باتری دستگاه شارژی است و جوابگوی حدود 8 ساعت انتقال صدا به دستگاه easyTek خواهد بود و ظرف حدود 2 ساعت کاملا شارژ می شود. در جدار جانبی دستگاه کلید روشن و خاموش و یک ولوم کوچک هم نصب شده است.

 

signia transmitter

TV Transmitter
این دستگاه مبدل صدای تلویزیون به امواج بلوتوث است و از طریق کابل به خروجی Audio out put و یا خروجی صدای اپتیکال تلویزیون وصل می شود، صدا را دریافت و تبدیل به بلوتوث می کند تا به دستگاه easyTek انتقال دهد و کاربر سمعک کیفیت بسیار بالایی از صدای تلویزیون را با کمترین مزاحمت اصوات پیرامون تجربه خواهد کرد. برای استفاده از این دستگاه بیمار باید حتما دستگاه easyTek را تهیه کرده باشد و سمع یا سمعک های او وایرلس و از نسل پرایمکس باشد.
دستگاه دارای سه کلید در سطح بالایی است که یکی برای روشن و خاموش کردن و دو تای دیگر برای کاهش یا افزایش ولوم صداست.
با اتصال این دستگاه به تلویزیون صدای تلویزیون قطع نمی شود و دیگر افراد حاضر در منزل می توانند صدای تلویزیون را بشنوند. 3 نشانگر LED به رنگ های سبز، آبی و قرمز هم روی دستگاه وجود دارند که به ترتیب نشانگر روشن بودن دستگاه، برقراری ارتباط با دستگاه easyTek و دریافت سیگنال صوتی از تلویزیون هستند.
جریان دستگاه توسط آداپتور کوچکی تامین می شود که در بسته بندی دستگاه موجود است. حین استفاده از این دستگاه برنامه شنیداری سمعک توسط متخصص شنوایی طوری تنظیم می شود که ضمن دریافت صدای تلویزیون، ارتباط بیمار با محیط قطع نشود و صدای اطراف را هم کمی بشنود.

 

signia eCharge

eCharger
شرکت زیمنس برای برخی سمعک های پرایمکس و نسل قبلی سمعک های زیمنس (Binax) در مدل های پشت گوشی و RIC (Motion SX، Carat و Pure) این آپشن را پیش بینی نموده است که با قرار دادن نوعی باتری شارژی داخل درب باتری، آن ها را تبدیل به سمعک های شارژی نماید. بدین ترتیب که به جای باتری معمولی Zinc-air، با گذاشتن باتری شارژی خاص شرکت زیمنس داخل درب باتری و تهیه دستگاه eCharger و رابط مخصوص (Inlay)، سمعک داخل این دستگاه شارژر گذاشته می شود و شارژر شروع به کار می کند.
به محض گذاشتن سمعک ها داخل شارژر، سمعک ها خاموش می شوند و با بستن درب شارژر و ایجاد گرمای استاندارد توسط دستگاه شارژر، سمعک ها رطوبت زدایی هم می شوند. دستگاه توانایی شارژ دو سمعک را به طور همزمان دارد و در صورت استفاده از باتری های معمولی به جای شارژی، شارژ را انجام نمی دهد و با روشن شدن نشانگر قرمز خطای شارژ را اعلام می کند.

 

signia Inductive Charger

Inductive charger

دستگاه شارژری است که برای محصولات Cellion پرایمکس ساخته شده است. این شارژر القایی است و کافی است سمعک داخل حفره ای که بالای دستگاه تعبیه شده است گذاشته شود تا شارژ شروع شود.
دستگاه توانایی شارژ دو دستگاه سمعک Cellion را به طور همزمان دارا می باشد و سه نشانگر LED هم روی دستگاه وجود دارند که هنگام شارژ چشمک می زند و هروقت هر 3 نشانگر به رنگ سبز ثابت شدند، نشان دهنده شارژ کامل سمعک ها است.
با ایجاد حرارت اندک و استاندارد توسط دستگاه، سمعک های Cellion در حین شارژ، رطوبت زدایی هم خواهند شد.
با قرار دادن سمعک ها در حفره شارژر، سمعک ها به طور اتوماتیک خاموش می شوند و با جدا کردن سمعک ها از دستگاه شارژر، سمعک ها به طور اتوماتیک روشن خواهند شد.

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • حسینعلی طراوت
  آبان 2, 1400 5:22 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من نسبتا کامل مطالب مفید شما را خواندم واستفاده کردم. من کم شنوای کمتر از متوسطم که با توجه به مشغله زیادم بسیار مشگل دارم .از طرفی هنوز خودم را قانع نکردم که از سمعک استفاده کنم که عمدتا شخصیتی است.سنم حدود ۷۶ سال است راه حل شما برای من چیست؟

  پاسخ
  • سلام. بهتر است با مراجعه حضوری و مشاهده انواع سمعک های نامرئی، از وضعیت ظاهری سمعک اطلاع بیشتری پیدا کنید تا شاید به پذیرش استفاده از سمعک به شما کمک کند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

error: Content is protected !!
برای مشاوره آنلاین کلیک کنید.